PROJEKT ŚWIETLICOWY " Zdolności mamy, więc je rozwijamy"

W ramach zajęć świetlicowych organizowanych przez Panią Marlenę Jarecką i Panią Natalię Michalak ? Zdolności mamy, więc je rozwijamy? przeprowadziliśmy warsztaty, które rozwijały uzdolnienia przedszkolaków .

Uczestniczyliśmy na warsztatach takich jak :

?? warsztaty plastyczne - w trakcie zajęć dzieci poznały polskie symbole narodowe, a żeby w pełni wczuć się w patriotyczny nastrój, samodzielnie wykonały kotyliony w biało- czerwonych barwach ?????????? Stworzyliśmy również piękne flagi w kształcie serca, które były okazją do budowania poczucia tożsamości narodowej ! ?? Ten dzień był pełen fascynujących odkryć, radości i nauki o Naszym pięknym kraju - o Polsce ! ??

?? Warsztaty taneczne -udaliśmy się do studio Arlety Piotrowskiej, pod okiem instruktora kształtowaliśmy pozytywną postawę wobec aktywności ruchowej, umiejętność łączenia ruchu z muzyką.

Dowiedzieliśmy się, że muzyka i taniec jest to jedna z form aktywności ruchowej.

Wzmacnialiśmy motywacje dzieci do rozwoju swych zainteresowań i uzdolnień.

Wdrażaliśmy do dbania o sprawność fizyczną i zdrowie a także promowaliśmy aktywny styl życia.

Był to radosny i optymistyczny dzień poprzez wspólne zabawy muzyczno-ruchowe i tańce w grupie ????????

?? warsztaty kulinarne - udaliśmy się do pizzeri ?Primavera? . Nasz wyjazd miał na celu zapoznanie dzieci z zawodem kucharza oraz wyglądem, wyposażeniem pizzerii, a także sposobem przygotowania pizzy. Podczas warsztatów kulinarnych dzieci dowiedziały się skąd pochodzi tak lubiane przez wszystkich danie, poznały etapy wykonania pizzy, dowiedziały się jakie składniki są potrzebne do jej wykonania, a na zakończenie dzieci zasiadły przy wspólnym stole, na którym przygotowane były produkty i akcesoria potrzebne do wypieku pizzy. Każde dziecko przygotowało od podstaw swoją własną prawdziwą pizzę i dekorowali ją według własnego pomysłu. Po wypieczeniu odbyła się degustacja własnych dzieł kulinarnych- wyszło przepysznie !! ????????

?? warsztaty świąteczne- Celem spotkania była integracja dzieci, miłe spędzenie czasu oraz przygotowanie świątecznych stroików z pachnących gałązek oraz różnych materiałów dekoracyjnych. Dzieci tworzyły ozdoby według własnej inwencji (przy niewielkim doradztwie ze strony pań prowadzących). Warsztaty przebiegły w miłej atmosferze, wszyscy pracowali z wielkim zapałem, wykazując się pomysłowością. Stroiki z pewnością będą stanowiły piękną dekorację domów i podkreślały świąteczną atmosferę. Wspólnie spędzony czas umilały dźwięki kolęd, oraz świąteczna piosenka w wykonaniu dzieci. ????????

Na sam koniec warsztatów każde dziecko, które uczestniczyło w warsztatach świetlicowych otrzymało słodki upominek a także zasiedliśmy wspólnie do wigilijnego stołu ????????

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, kreatywność i aktywny udział w warsztatach. ????