Kochajmy Pszczoły - warsztaty edukacyjne

Kochajmy pszczoły - warsztaty edukacyjno-przyrodnicze ????????????

???? Dzisiaj nasze przedszkole odwiedziła Pani Marzena, która opowiedziała w jaki sposób powstaje miód. Pokazała przedszkolakom przywieziony styropianowy ul. Wyjaśniła jak jest zbudowany i jaką funkcję pełnią poszczególne elementy znajdujące się w ulu. Pani zaprezentowała również narzędzia i przybory potrzebne pszczelarzowi podczas wybierania miodu z ula i pozyskiwania miodu z plastrów. Dzieci z wielkim zaciekawieniem obejrzały królową pszczół i pszczoły robotnice a także wykonały swoją świeczkę z pszczelego wosku!!????????????????????????????????????????

???? Przedszkolaki dowiedzieli się również, że pszczoły żyją co najmniej 100 milionów lat na Ziemi, czyli były już wtedy, gdy naszą planetę zamieszkiwały dinozaury.

???? Celem warsztatów jest kształtowanie proekologicznej postawy dzieci, zwiększając ich wrażliwość na piękno otaczającej nas przyrody oraz uzmysłowienie, jak bardzo nasze życie jest związane z pszczołami.

???? Dziękujemy za dawkę wiedzy i emocji!????????