"LICZYMY SIĘ ZE SOBĄ" - cz. I

Czy MATEMATYKA musi być NUDNA?! - PEWNIE, ŻE NIE??

Przekonują się o tym przedszkolaki z grupy "Myszki" dzięki projektowi

???? "Liczymy się ze sobą". ????

Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem wzięły udział w obchodach Dnia Matematyki.

??Liczyliśmy klocki, segregowalismy je, klasyfikowaliśmy, bawiliśmy się kolorami,

?? Wykonaliśmy matematyczną sałatkę przeliczając potrzebne do sałatki "klocki - owoce" ,

?? Zbudowaliśmy kostkę do gry,

??Mierzyliśmy miarą zbudowaną z klocków co ma taką samą długość oraz próbowalismy zmierzyć stolik,

??Szukaliśmy liczb ukrytych na kubeczkach, wysłuchując najpierw ile razy np. podskoczylismy,

??Porównywaliśmy wielkości,

?? Matematyka ukryła się również w sensorycznych kulkach, w których dzieci musialy wyszukać ukryte klocki i je odpowiednio dopasować do cyfry na karcie.

?? Sprawdziliśmy jak działa waga i do czego służy,

?? Wspólnie odkrywalismy figury geometryczne otaczające Nas podczas zabawy matematyką.

??Poznaliśmy wiele ciekawych gier matematycznych, bo przecież gry to też nauka??

??DOWIEDZIELIŚMY SIĘ, ŻE MATEMATYKA JEST WSZĘDZIE??

Projekt realizowany jest dzięki uczestnictwu w trzeciej edycji programu ?Rosnę z matematyką? Fundacji mBank. Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.

#rosnęzmatematyką #fundacjambank