MATEMATYCZNE SZASZŁYKI - MYSZKI

????????????MATEMATYCZNE SZASZŁYKI????????????

W minionym tygodniu w ramach projektu "Liczymy się ze sobą" dzieci z grupy "Myszki" wzięły udział w owocowej matematyce.

Na początku wspólnie przeliczyliśmy ilość wszystkich owoców, z których będzie można wykonać szaszłyki ???????????? następnie dzieci mogły skomponować swoje ulubione zestawy owoców. Kolejnym krokiem bylo przeliczenie owoców na patyczkach, sprawdzając czy od od lewej do prawej i od prawej do lewej jest ich tyle samo.????????

Odpowiedź dzieci brzmiała: TYLE SAMO!????

W matematyce bardzo ważne jest uświadomienie dzieciom, że obojętnie czy będziemy liczyli produkty od lewej czy od prawej, to będzie ich tyle samo.( zakładając, że nic nie dołożymy i nie zabierzemy).

To była bardzo słodka matematyka????????????

Projekt realizowany jest dzięki uczestnictwu w trzeciej edycji programu ?Rosnę z matematyką? Fundacji mBank.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.

#rosnęzmatematyką #fundacjambank