Niepubliczne Przedszkole "POZIOMKA"

O Przedszkolu

Niepubliczne Przedszkole "Poziomka” w Jarocinie funkcjonuje od 1 września 2009 roku. Prowadzone jest przez Stowarzyszenie Edukacyjne "Trójka". Usytuowane jest na przedmieściu miasta.  Budynek przedszkola  przylega do Zespołu Szkół nr 3. W pobliżu znajduje się ogrodzony, miejski plac zabaw,  wyposażony w sprzęt do zajęć i zabaw ruchowych. Teren otaczający przedszkole jest bezpieczny, estetyczny, zadbany.
Na terenie przedszkola odbywa się wiele imprez i uroczystości tworzących obrzędowość i tradycje przedszkola. Dzieci mogą zaprezentować swoje umiejętności i zdolności artystyczne .
W naszej ofercie edukacyjnej bardzo ważnym czynnikiem jest współpraca ze środowiskiem lokalnym. Odwiedzamy oraz zapraszamy do nas przedstawicieli różnych instytucji m.in. policji,  straży pożarnej, itp.
Dużą rolę w planowaniu pracy odgrywają rodzice. Bardzo liczymy się z ich zdaniem. Nastawieni jesteśmy na współpracę i zaangażowanie rodziców. Organizujemy w tym celu  zajęcia otwarte, spotkania, zapraszamy na uroczystości przedszkolne. Służymy pomocą w sprawach wychowawczych poprzez kontakty indywidualne.

Przedszkole czynne jest od godziny 7:00 do 17:30. W przedszkolu przebywa około 100 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Funkcjonują cztery oddziały 5-godzinne i jeden oddział 9-godzinny.
Sale, w których realizowane są zajęcia wychowawczo-dydaktyczne są duże i  dobrze wyposażone co sprzyja rozwojowi dziecka. Przedszkole posiada bogaty zbiór pomocy dydaktycznych.  Przedszkole jest estetyczne i sukcesywnie zmienia swój wizerunek wewnętrzny.
Do dyspozycji dzieci przeznaczone są:

  • trzy sale zabaw wyposażone w nowoczesne zabawki i pomoce dydaktyczne,
  • sala wielofunkcyjna, w której dzieci będą uczestniczyły w różnorodnych zajęciach dodatkowych,
  • łazienka