"LICZYMY SIĘ ZE SOBĄ"

"LICZYMY SIĘ ZE SOBĄ" - PROJEKT GRANTOWY 2024 - GRUPA "MYSZKI"

AUTOR I KOORDYNATOR PROJEKTU: M.STRZYKALSKA

Kolejne potyczki dzieci z grupy "Myszki" w ramach projektu "Liczymy się ze sobą" ????????????????????????

Przedszkolaki wykonały pracę plastyczno - techniczną "MATEMATYCZNE RYBKI".

Dzieci przygotowały potrzebne elementy do wykonania pracy przeliczając ich odpowiednią ilość, następnie przystąpiły do realizacji zadania, co dało dzieciom mnóstwo radości - dodatkowym atutem "matematycznych rybek" jest to, że można w nie grać!

????????????????????

Projekt realizowany jest dzięki uczestnictwu w III edycji programu „Rosnę z matematyką” Fundacji mBank. Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.

MATEMATYCZNE PATYCZKI

Przedszkolaki tym razem wzięły udział w zajęciach pod nazwą "MATEMATYCZNE PATYCZKI" - zadanie polegało na posegregowaniu patyczków według kolorów, następnie przeliczeniu ich tak, aby z każdego koloru było po 8 sztuk.

Następnie dzieci przeliczały ilość potrzebnych patyczków, danego koloru do odtworzenia wybranego wzoru. ?????????????

????????????MATEMATYCZNE SZASZŁYKI????????????

W minionym tygodniu w ramach projektu "Liczymy się ze sobą" dzieci z grupy "Myszki" wzięły udział w owocowej matematyce.

Na początku wspólnie przeliczyliśmy ilość wszystkich owoców, z których będzie można wykonać szaszłyki ???????????? następnie dzieci mogły skomponować swoje ulubione zestawy owoców. Kolejnym krokiem bylo przeliczenie owoców na patyczkach, sprawdzając czy od od lewej do prawej i od prawej do lewej jest ich tyle samo.????????

Odpowiedź dzieci brzmiała: TYLE SAMO!????

W matematyce bardzo ważne jest uświadomienie dzieciom, że obojętnie czy będziemy liczyli produkty od lewej czy od prawej, to będzie ich tyle samo.( zakładając, że nic nie dołożymy i nie zabierzemy).

To była bardzo słodka matematyka????????????

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.

*******************************************************************

Czy MATEMATYKA musi być NUDNA?! - PEWNIE, ŻE NIE??

Przekonują się o tym przedszkolaki z grupy "Myszki" dzięki projektowi

???? "Liczymy się ze sobą". ????

Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem wzięły udział w obchodach Dnia Matematyki.

??Liczyliśmy klocki, segregowalismy je, klasyfikowaliśmy, bawiliśmy się kolorami,

?? Wykonaliśmy matematyczną sałatkę przeliczając potrzebne do sałatki "klocki - owoce" ,

?? Zbudowaliśmy kostkę do gry,

??Mierzyliśmy miarą zbudowaną z klocków co ma taką samą długość oraz próbowalismy zmierzyć stolik,

??Szukaliśmy liczb ukrytych na kubeczkach, wysłuchując najpierw ile razy np. podskoczylismy,

??Porównywaliśmy wielkości,

?? Matematyka ukryła się również w sensorycznych kulkach, w których dzieci musialy wyszukać ukryte klocki i je odpowiednio dopasować do cyfry na karcie.

?? Sprawdziliśmy jak działa waga i do czego służy,

?? Wspólnie odkrywalismy figury geometryczne otaczające Nas podczas zabawy matematyką.

??Poznaliśmy wiele ciekawych gier matematycznych, bo przecież gry to też nauka??

??DOWIEDZIELIŚMY SIĘ, ŻE MATEMATYKA JEST WSZĘDZIE??

Projekt realizowany jest dzięki uczestnictwu w trzeciej edycji programu „Rosnę z matematyką” Fundacji mBank. Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.

*******************************************************************

W miniony piątek (15.03.2024r.) grupa "Myszki" udała się na wycieczkę do Banku Spółdzielczego w Jarocinie w ramach projektu ????"Liczymy się ze sobą".????

Przedszkolaki:

?? zapoznały się z pracą w banku,

??Zobaczyły jak plombuje się worki z pieniędzmi i sami spróbowali zaplombowac worek,

??Przeliczali pieniądze,

??Przybijali stempel z datą,

??Wykonywali ćwiczenia ruchowe utrwalające nominały 1zł, 2zł i 5zł

??Zaprojektowali swoją "świnkę" skarbonkę,

Dziękujemy Panu Jan Grzesiek za możliwość zwiedzenia Banku, a Pani Michalinie i Karolinie za przekazaną wiedzę, uśmiech i miłą atmosferę. Przedszkolaki będą widoczne na drodze, dzięki opaskom odblaskowym otrzymanym z Banku.

Dzieci wyszły zachwycone!

????W drodze do Banku Spółdzielczego nakarmilismy kaczki, dowiedzieliśmy się czym nie można ich karmić i dlaczego.

????Sprawdziliśmy czy w parku widać już oznaki wiosny.

??Udaliśmy się do piekarni - kupując odpowiednią liczbę ciastek, zapłaciliśmy za nie, i przeliczyliśmy ile pieniędzy wydała nam Pani.

??W drodze do autokaru liczylismy kroki ????????

?? Odwiedziliśmy również jarociński rynek.

To była świetna matematyczna przygoda!

Bardzo emocjonujący dzień ??

?? MATEMATYKA JEST WSZĘDZIE??

Celem wycieczki byłoby uzmysłowienie dzieciom wartości matematyki i uczenia się jej już od najmłodszych lat, począwszy od zwykłego przeliczania na etapie przedszkola do 10, a w późniejszych latach wykonywania działań matematycznych potrzebnych tak naprawdę w naszej codzienności.

Dzieci poznały miejsce, gdzie codziennie obecna jest matematyka.

Przedszkolaki przez wizytę w Banku również zrozumiały, że pieniądze nie biorą się znikąd, a przeliczanie jest potrzebne np. podczas robienia zakupów w sklepie. ????????????

UDAŁO SIĘ!!!
OTRZYMALIŚMY GRANT W WYSOKOŚCI 3??0??0??0??zł!
#FundacjamBank

LICZYMY SIĘ ZE SOBĄ - ULOTKA DLA RODZICÓW

Podczas trwania projektu stworzony został PORADNIK DLA RODZICÓW

"JAK POZNAWAĆ MATEMATYKĘ RAZEM Z DZIECKIEM?"- znajdziemy tam przykładowe aktywności, które możemy wykorzystać podczas dnia codziennego, aby kształtować kompetencje matematyczne dzieci.

Projekt realizowany jest dzięki uczestnictwu w III edycji programu ?Rosnę z matematyką? Fundacji mBank. Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.

LICZYMY SIĘ ZE SOBĄ - GRA MATEMATYCZNA

Przedszkolaki wykonały ostatnie zadanie projektowe - Grę matematyczną

Stosowanie gier matematycznych w przedszkolu pomaga dziecku w nauce liczebników głównych i porządkowych, dodawania i odejmowania oraz przeliczania obiektów. Dziecko w sposób rzeczywisty doświadcza matematyki poprzez dotyk, wzrok i słuch!

To była świetna zabawa!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:)

MYSZKI Z PROJEKTEM W GJ

"Myszki"